İl Müdürü

2477 defa

1974 yılında Sivas'ta doğdu. Ailesiyle birlikte 1976 yılında Bursa'ya yerleşti. İlkokul ve Lise eğitimini Bursa'da tamamladıktan sonra 1996 yılında Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde Öğretmen olarak göreve başladı ve Bursa'da değişik okullarda görev yaptı. Bu süreçte eğitimini de devam ettirdi ve Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Spor Yönetimi Ana Bilim Dalında önce Yüksek Lisansını daha sonrada 2006 yılında Doktorasını tamamladı.

2007 yılında İngiltere/Brighton'da dil ve spor eğitim kurslarına katıldı. Bir süre Olay Gazetesinde spor yazarlığı yaptı. Yine 2004-2007 yılları arasında Bursa ilinde Spor İl temsilciliği yaptı. 2004-2010 yılları arasında Yıldırım Belediye Spor Müdürlüğü görevini yürüttü. 2010-2011 yılları arasında da Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevini yürüten şahin 29 Eylül 2011 tarihinde Bursa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü görevine atandı.

Şahin, küçük yaşlardan itibaren sporun içerisinde oldu. Aktif olarak Güreş, Atletizm, Tenis ve Futbol dallarında spor yaptı. Güreş branşında 1992 yılında gençler kategorisinde Türkiye Şampiyonu oldu. Tenis, Atletizm ve Futbol dallarında antrenörlük belgeleri bulunan Şahin, aynı zamanda Uluslararası Güreş Hakemlik Kokartına sahip. Avrupa ve Dünya şampiyonalarında ve birçok uluslararası spor müsabakalarında da hakem ve idareci olarak görev alan Şahin, halen Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Eğitim-Kültür Komisyonu ve Tenis Federasyonu Eğitim kurulu üyeliği görevlerini yürütmektedir.

Aynı zamanda birçok ulusal ve uluslararası sempozyum ve dergilerde bilimsel makaleleri yayınlanan şahin, Uludağ Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi alanında da Yüksek Lisans ve aynı alanda Anadolu üniversitesinde Lisans eğitimini sürdürmektedir. İyi düzeyde İngilizce bilen Şahin, evli ve 2 çocuk babasıdır.